Двама мъже, едно дете, нито един възрастен
Или как тримата се справят с превратности като бивши съпруги и изоставени гаджета, хазарт и издръжка, троснати домашни помощнички, луди съседки и сутиена на майка (баба) им
СМЯТА СЕ, че ситуационната комедия (или ситком) е най-популярният и успешен вид телевизионна комедия. Така е било дълго време - от 1952 г., когато "Аз обичам Люси" заема първо място в рейтингите, до 2002 г., когато осмият сезон на "Приятели" е все още най-предпочитаното телевизионно предаване в САЩ.
Ситуационната комедия (или ситком) се заснема с три камери пред жива аудитория, чиито реакции са включени в записа. Специфично за американския ситком е, че сценариите се пишат от голям екип и че епизодите траят 22 минути, оставяйки 8 за реклами.
В последните седем години обаче единственият ситком, захванал се със зъби и нокти сред криминални разследвания, риалити предавания и медицински драми, е "Двама мъже и половина".
Инатливата му жизненост се обяснява с факта, че всеки епизод е многократно гледаем, защото има заразителен ритъм.
Тройното правило е писателски принцип, според който нещата, подредени по тройки, са по-ефектни и по-смешни. От лозунгите ("Дойдох, видях, победих") до филмовите трилогии тройките се срещат навсякъде.